5 ESSENTIAL ELEMENTS FOR کارشناسی رنگ خودرو

5 Essential Elements For کارشناسی رنگ خودرو

5 Essential Elements For کارشناسی رنگ خودرو

Blog Article

حتما بخوانید: خرید خودرو کارتکس و تفاوت آن با خودروی پلاک شده

تشخیص نو و یا دست دوم بودن قطعات تعویضی به این سادگی ها نیست و تنها باید توسط یک متخصص کارشناس خودرو انجام شود.

همچنین به طور مداوم کلاس‌های آموزشی و توجیهی به منظور افزایش اطلاعات فنی کارشناسان در همراه مکانیک برگزار می‌شود تا امکان بروز خطای احتمالی را به حداقل برسانیم.

تهران - ضلع شمال غربی دانشگاه صنعتی شریف - خیابان شهید قاسمی - پلاک ۷۱

تشخیص رنگ خودرو، نوع و میزان خسارت وارد شده به خودرو را مشخص می کند که می تواند هزینه های احتمالی را که ممکن است در آینده برای خریدار پیش بیاید را از بین ببرد. 

اما در بسیاری از مواقع فروشنده یا بنگاه سعی می‌کنند رنگ شدگی خودرو را پنهان کنند و بسته به میزان مهارتی که در رنگ شدن خودرو به کار رفته است، ممکن است حرفشان باورتان شود. پیشنهاد ما این است که حتما مرحله کارشناسی رنگ را انجام دهید، زیرا ممکن است خودرو آسیب‌ها و خسارات شدیدی دیده باشد و شما بعد از خرید آن تا مدت‌ها فقط برایش هزینه کنید.

اما همانطور که میدانید خودرو های دست دوم شامل گارانتی نمی باشند و امکان بروز هرگونه مشکلی در آن ها دور از ذهن نیست.

هدف از کارشناسی خودرو بررسی کامل و دقیق خودرو می باشد و در آخر با توجه به بررسی هایی که توسط کارشناسان خودرو صورت گرفته ارزش واقعی خودرو مشخص می شود.

همکاری آموزشی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با شرکت توسعه فن‌افزار توسن

رنگ‌کردن ماشین تکمیل‌شده دشوار است و رنگ روی لبه‌های داخلی و درزگیرها می‌پاشد. همچنین ممکن است نقاش از نوارهای فومی استفاده کند که در این صورت پس از برداشتن نوار، رد آن روی خودرو باقی می‌ماند. بنابراین اگر رد نوار فومی یا رنگ پاشیدگی در جاهای غیرعادی را دیدید، بدانید خودرو را رنگ کرده‌اند.

بعد از انجام کارشناسی خودرو، برگه گزارش کارشناسی به درخواست کننده تحویل داده می‌شود.

یکی از مهم ترین اقداماتی که در کارشناسی خودرو انجام می شود، کارشناسی کامل بدنه و قطعات خودرو است. در این مرحله به بررسی مواردی از جمله شاسی و ستون های خودرو، کارشناسی رنگ خودرو رنگ شدگی بدنه خودرو و تعویض قطعات مورد نیاز می پردازیم.

اما آیا تابه حال به ویژگی های یک کارشناس تشخیص رنگ خوب فکر کرده اید؟! 

به طور معمولی پرداخت هزینه کارشناسی رنگ ماشین بر عهده خریداری است. اما در برخی مواقع خریدار و فروشنده به طور توافقی این هزینه را بین خود تقسیم می‌کنند.

Report this page